Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням зборів суддів
Бродівського районного
суду Львівської області
від 30 вересня 2015 року № 8
викладено в новій редакції
від 30 квітня 2024 року № 2
ЗАСАДИ
використання автоматизованої системи документообігу
Бродівського районного суду Львівської області
(нова редакція)
Цими Засадами визначаються особливості розподілу справ між суддями, порядок формування колегій суддів, підстави для проведення повторного автоматизованого розподілу справ та інші правила застосування Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення).
Вчинення в автоматизованій системі будь-яких дій, передбачених цими Засадами, здійснюється користувачами автоматизованої системи в межах повноважень, визначених наказами голови суду та керівника апарату суду.
Загальні положення
Засади використання автоматизованої системи документообігу Бродівського районного суду Львівської області (далі - Засади) розроблено та затверджено у відповідності до вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року № 30 (із змінами), Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Цивільного процесуального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Даними Засадами врегульовано окремі питання, що стосуються порядку функціонування автоматизованої системи документообігу у Бродівському районному суді Львівської області, віднесені до компетенції зборів суддів згідно з вимогами Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення.
Засади використання автоматизованої системи документообігу суду вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на офіційному сайті суду не пізніше робочого дня, що настає після проведення зборів суддів Бродівського районного суду Львівської області.
У разі внесення змін до Засад, збори суддів Бродівського районного суду Львівської області новим рішенням затверджують Засади в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів, з відповідним оприлюдненням на офіційному сайті.
У Бродівському районному суді Львівської області використовується комп’ютерна програма «Д-3».
Використання КЕП уповноваженими на це користувачами автоматизованої системи здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про електронні довірчі послуги».
Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи.
Функціональні обов'язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначаються для суддів на підставі наказів голови суду, для працівників апарату суду на підставі наказів керівника апарату суду.
Налаштування автоматизованого робочого місця користувача автоматизованої системи у відповідності до функціональних обов’язків та прав доступу, визначених наказом голови суду, керівника апарату суду, здійснює головний спеціаліст (з інформаційних технологій) Бродівського районного суду Львівської області.
Електронні примірники наказів щодо визначення функціональних обов’язків, прав користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після їх підписання.
Користувачі автоматизованої системи відповідно до своїх прав вносять до бази даних автоматизованої системи передбачену цим Положенням інформацію, забезпечують конфіденційність інформації, та зобов’язані суворо дотримуватись вимог Положення.
Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи тягне відповідальність, установлену законом.
Спеціалізація суддів з розгляду судових справ.
У суді запроваджено спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень та кримінальних справ про обвинувачення неповнолітніх (малолітніх) осіб.
Кримінальні провадження щодо неповнолітніх здійснюють уповноважені судді, які обираються зборами суддів строком на три роки у порядку, передбаченому ст.18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Слідчі судді, до повноважень яких належить здійснення у порядку передбаченому КПК України судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, обираються зборами суддів строком на три роки у порядку, передбаченому ст.21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Засади формування колегії суддів.
Якщо, у випадках передбачених процесуальним законодавством, судова справа підлягає розгляду колегією суддів, то склад колегії суддів визначається шляхом автоматичного розподілу.
У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов’язків судді (закінчення повноважень, відсторонення від посади, тривала непрацездатність, тощо), заміна відсутнього судді, який входить до складу колегії суддів, здійснюється за допомогою «Д-3» в автоматичному режимі на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду.
Особливості розподілу справ між суддями
Вхідна кореспонденція, в тому числі процесуальні документи, приймається і опрацьовується користувачами автоматизованої системи, яким надано доступ до автоматизованої системи відповідно до їх функціональних обов’язків і реєструється в автоматизованій системі в день її надходження. Розподіл судових справ між суддями Бродівського районного суду Львівської області здійснюється в суді в день їх реєстрації з урахуванням спеціалізації суддів, яка визначена згідно з рішеннями зборів судів цього суду.
У разі неможливості з об’єктивних причин здійснити реєстрацію вхідної кореспонденції в день її надходження, така кореспонденція реєструється в автоматизованій системі у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини, про що складається відповідний акт та вноситься до «Д-3».
Визначення суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється згідно з вимогами Положення, з врахуванням Засад та правил поєднання судових справ.
Керівник апарату або заступник керівника апарату суду щоденно перевіряє актуальність інформації в табелі обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду та в разі будь-яких змін заносить дані щодо відсутності судді на роботі невідкладно.
У разі хвороби або іншої надзвичайної події, суддя повинен невідкладно прийняти заходи щодо повідомлення про свою відсутність голову суду, керівника апарату, заступника керівника апарату з вказівкою на причини та орієнтовний час відсутності на роботі.
Неповідомлення суддею про причини неявки на роботу о 09:30 год в день неявки, позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.
За потреби розгляду справи у вихідні, святкові та неробочі дні, які підлягають розгляду слідчими суддями, реєструються та розподіляються відповідно до графіку чергувань, встановленого наказом голови суду.
У випадку вихідних днів (суботи, неділі (двох вихідних)) можливість фактичного виходу на роботу слідчого судді обмежується необхідністю розгляду клопотання про обшук (ст.235 КПКУ) чи тримання під вартою (ст.183 КПКУ).
Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що входять до складу колегії проводиться автоматично в загальному порядку згідно з вимогами Положення.
Після розподілу судових справ автоматизованою системою документообігу суду, відповідальна особа суду не пізніше наступного робочого дня передає судові справи визначеному автоматизованою системою головуючому судді відповідно до Реєстру. Cправи які мають скорочені строки розгляду передаються суддям впродовж дня, після проведення автоматизованого розподілу.
Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, у випадках:
Інформація про перебування судді в нарадчій кімнаті заноситься до табеля обліку використання робочого часу суддів в автоматизованій системі документообігу суду керівником апарату або заступником керівника апарату суду. На підтвердження перебування судді в нарадчій кімнаті секретар судового засідання або помічник судді надають керівнику апарату суду або особі, яка виконує його обов’язки, доповідну записку із інформацією про дату та час видалення суду до нарадчої кімнати. Вказана обставина є підставою для повторного автоматизованого розподілу справ, які підлягають негайному розгляду або по яких передбачено скорочений термін їх розгляду.
Передача судової справи раніше визначеному судді, судді-доповідачу проводиться щодо:
У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді у передбачених вище випадках, такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу за правилами, визначеними Засадами використання автоматизованої системи документообігу суду.
Особливості повторного автоматизованого розподілу судових справ.
Повторний автоматизований розподіл справ в Бродівському районному суді Львівської області здійснюється з підстав, передбачених Положенням про автоматизовану систему документообігу суду.
Коефіцієнт адміністративних посад
В автоматизованій системі документообігу суду для суддів, які займають адміністративні посади коефіцієнт адміністративних посад не встановлюються.
Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.
У разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм, настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад один день такі випадки фіксуються відповідними актами.
У разі настання обставин, зазначених у підпункті 2.3.55 пункту 2.3 Положення, якщо згадані обставини тривають більше трьох годин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації прав на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо) здійснюється головою суду або особою, яка виконує обов’язки голови суду в алфавітному порядку черговості серед суддів, відповідно до графіку чергування.
Застосування коефіцієнтів складності справ за категоріями
Застосування коефіцієнтів складності справ за категоріями у Бродівському районному суді здійснюється після вирішення питання про їх встановлення зборами суддів Бродівського районного суду Львівської області.
Прикінцеві та перехідні положення
Ці засади набирають чинності з наступного робочого дня після проведення зборів суддів Бродівського районного суду Львівської області.
Зміни та доповнення до цих Засад можуть бути внесені зборами суддів Бродівського районного суду Львівської області.